Strona główna
Oferta
Ogrodzenia metalowe
Balustrady nierdzewne
Bramy skrzydłowe
Bramy przesuwne
Bramy przemysłowe
Balustrady wewnętrzne
Balustrady zewnętrzne
Barierki drogowe
Furtki
Siatka ogrodzeniowa
Słupki ogrodzeniowe
Rusztowania
Automatyka
Szlabany
Okna i drzwi pcv
Drzwi garażowe
Drzwi przemysłowe
Meble ogrodowe
Krzesła i stoły
Pozostałe
Ławki
Akcesoria
Linka stalowa
Prefabrykaty
Napinacze
Daszki, zaślepki
Wózki do bram
Kontakt

statystyka Liczniki

Automatyka do bram wjazdowych
Automatka Do bram firmy Key
 

tel/fax(0-25) 758-20-29
kom: +48 506-168-374
bramex@bramex.com.pl
Ogrodzenia metalowe systemowe oraz przęsłowe.
Metaloplastyka

Przęsła ogrodzeniowe oraz ogrodzenia systemowe są najpopularniejszą forma ogrodzenia.

Ogrodzenia wykonujemy kompleksowo na "gotowo"

Jest ich cała gama, można je wykonać zarówno z profila zamkniętego jak również z pełnej stali. Wzór forma zależy od gustu i potrzeby klienta posiadamy ogromny bank wzorów, potrafimy sprostać każdym wymaganiom. Klientom którym zależy na trwałym i estetycznym ogrodzeniu wykonanym za rozsądną cenę polecamy ogrodzenia systemowe 

 

 

W ostatnim czasie coraz więcej klientów decyduje się na ogrodzenia systemowe które są bardzo estetyczne oraz bardzo trwałe, zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie oraz dodatkowo malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, cenowo bardzo konkurencyjne w stosunku do ogrodzeń tradycyjnych. 

Poniżej przedstawiamy państwu zdjęcia wykonanych przez nas realizacji ogrodzeń systemowych oraz ogrodzeń tradycyjnych przęsłowych

 

      

  przęsło wykonane z profila 20x20 z zagniecionym zakończeniem Ogrodzenie typowo kowalskie

    Ogrodzenie klinkierowe pasuje zarówno do nowoczesnego domu, jak i stylowego dworku. Dobrze wygląda w połączeniu z innymi materiałami, nie dominuje nad otoczeniem, a gustownie zaprojektowane i wykonane tworzy udaną parę z domem.(640x428)

 Ogrodzenie wydziela naszą posesję i w pewnym stopniu odgradza nas przed światem zewnętrznym. Powinno być więc trwałe, ale przede wszystkim estetyczne. Na szczęście możliwości rozwiązań jest dużo, chociaż w dowolności są pewne granice narzucone przepisami.

Kompletne ogrodzenie z profila zamkniętego  Ogrodzenie z pręta kwadratowego pełnego 

 Na większość ogrodzeń zbudowana jest ze słupków połączonych przęsłami lub siatką. Aby ogrodzenie się nie przewróciło, wystarczą stopy fundamentowe pod słupkami. Warto jednak pod całością wykonać podmurówkę, choćby po to, żeby nasz pies nie mógł zrobić pod nim wykopu.

   

 Słupki mogą być metalowe, betonowe lub murowane - z cegieł, bloczków bądź naturalnego kamienia.

                              

 

           

 Przepisy nie określają specjalnych wymogów odnośnie odległości budowanego ogrodzenia od strony drogi. Ogrodzenie takie powinno być jednak wzniesione w granicach istniejącej działki budowlanej, przy czym także zewnętrzna część ogrodzenia powinna mieścić się w granicach działki. Budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę. Natomiast zgłosić zamiar stawiania ogrodzenia należy w przypadku budowy od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m (art. 29 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 30 ust.1 pkt 3 prawa budowlanego).

   

W ławach fundamentowych klasę betonu dobiera się przede wszystkim ze względu na rodzaj gruntu. Przy gruntach przewarstwionych lepiej użyć wyższej klasy betonu B 20, natomiast przy jednorodnych wystarczy B 15.

 

 

 

 
Masz jakieś pytania - napisz do nas: bramex@bramex.com.pl